fbpx
Sprawdź jaki trening będzie dla Ciebie najlepszy…
28 stycznia 2022
Bikini ciało w 2 tygodnie? TAK!
8 czerwca 2022

Trening w ciąży.

“Mogę 100% polecić dziewczyny i treningi dla kobiet w ciąży. To była jedna z lepszych decyzji jakie zrobiłam dla Siebie i dziecka!” – napisała moja podopieczna Ania, którą właśnie odprowadziłam treningowo do porodu.

Wiem, że wciąż wiele kobiet obawia się podejmować aktywność fizyczną w ciąży. Spotkałam się też z wiadomością od jednej z naszych obserwatorek, której pomimo prawidłowego przebiegu ciąży lekarz zakazał aktywności argumentując to tym, że skoro nie ćwiczyła przed ciążą to po co zaczynać w trakcie…
Kompletnie się z tym nie zgadzam dlatego z chęcią opiszę cały szereg korzyści płynących z regularnych ćwiczeń nie tylko dla MAMY, ale również DLA DZIECKA !

Po pierwsze ćwicząc czujemy się lepiej ponieważ dotleniamy całe ciało i uwalniamy je od napięć powstających na skutek zmiany sylwetki i zmiany środka ciężkości ciała. 

Po drugie zmniejszamy napięcia w kręgosłupie  i pozbywamy się bólu.

Trzeci powód to lepsza kondycja to też lepsze przygotowanie do ciąży. Ciąża a przede wszystkim PORÓD to niezły WYSIŁEK dlatego tak ważne jest to przygotowanie.

Czwarty powód Szybszy powrót do formy i masy ciała po porodzie.

Po piąte U kobiet aktywnych przed Ciążą i po notuje się skrócenie czasu porodu i przyspieszenie rozwierania szyjki macicy.

Szósty powód… Poprawia się układ krążenia i układ oddechowy.

Po siódme Dzięki aktywności łatwiej kobiecie kontrolować masę ciała.

Ósmy powód… Zmniejsza się lęk przed porodem ponieważ poznajemy swoje ciało i zwiększamy jego świadomość.

Po 9 Mniejsze rozstępy skóry ze względu na poprawiającą się elastyczność skóry.

No i Po 10 Ćwicząc kobieta zwiększa przepływ tlenu i krwi w macicy i w łożysku co korzystnie wpływa na rozwój płodu i przebieg ciąży.

Czy zatem warto ćwiczyć w ciąży? Jeśli nie ma przeciwskazań to TAK!!! Natomiast trening musi być koniecznie dopasowany do potrzeb i możliwości kobiety.

Zupełnie inaczej będzie wyglądał trening dla kobiety w ciąży, która i przed była aktywna i zupełnie inaczej dla kobiety, która stawia pierwsze kroki.

Podczas treningu dla kobiet w ciąży realizujemy bardzo ważne punkty:

Nauka oddechu (przydaje się podczas akcji porodowej 🙂 )

Wzmacnianie mięśni dna miednicy oraz ich rozluźnianie w odpowiednim tygodniu ciąży- a to zapobiega późniejszemu nietrzymaniu moczu.

Wzmacnianie ramion i kręgosłupa – dziecko w momencie porodu waży około 3-4kg.

Wzmocnienie całego ciała oraz rozciągnięcie- sprawna i pełna energii mama to podstawa!

Ruszamy się, aby endorfiny się wydzielały- szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!

TRENING ONLINE W CIĄŻY???

TAK! 🙂 I nie będę się tu rozpisywała JA… po prostu wrzucę wam to , co napisała Ania- ćwicząca ze mną do 9 miesiąca przyszła mama (pewnie już aktualna jeśli czytasz ten post po kilu dniach od publikacji)

Jeśli jesteś w ciąży, czytasz ten post i poczułaś, że Ty również mogłabyś spróbować zrobić coś nie tylko dla Siebie, ale i dla dziecka NAPISZ DO NAS na facebooku, instagramie @anetamagda_treningroom92 lub zadzwoń 508971052
Zaprosimy Cię BEZPŁATNIE na konsultację i pomożemy dobrać bezpieczne ćwiczenia dla Ciebie i dziecka 🙂

Magda
Trenerka Personalna

TRENING ROOM 92′

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *