Masaże, fizjoterapia i refleksologia…
12 sierpnia 2023

Pilates w duchu SLOW

Czym jest PILATES

Pilates to forma ćwiczeń, która skupia się na poprawie elastyczności, siły oraz świadomości ciała. Polega na wykonywaniu kontrolowanych ruchów i pozycji, mających na celu wzmocnienie konkretnych grup mięśniowych, często skupiając się na mięśniach głębokich. Ćwiczenia można wykonywać na macie lub przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Mięśnie brzucha w pilatesie

Ćwiczenia Pilates często koncentrują się na wzmacnianiu mięśni brzucha. Poprzez kontrolowane ruchy i aktywację mięśni głębokich, Pilates może pomóc w wzmocnieniu mięśni korpusu, w tym mięśni brzucha. Przede wszystkim ćwiczenia wykonujemy powoli, spokojnie, świadomie i z ODDECHEM.

Ból kręgosłupa

Ćwiczenia Pilates mogą być pomocne w łagodzeniu bólu pleców poprzez wzmocnienie mięśni rdzenia, tj. mięśni brzucha, pleców i miednicy. Poprzez poprawę stabilizacji i równowagi mięśniowej, Pilates może pomóc w zmniejszeniu napięcia i stresu na kręgosłupie, co może przynieść ulgę osobom cierpiącym na bóle pleców. Ważne jest jednak, aby ćwiczenia były wykonywane poprawnie i dostosowane do indywidualnych potrzeb i ograniczeń ciała. Jeśli masz przewlekłe problemy z bólem pleców, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą przed rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń.

Świadomy PILATES

Pilates w naszym studio prowadzony jest przez naszą FIZJOTERAPEUTKĘ. Ćwiczenia zatem dostosowane są zawsze do każdego uczestnika z osobna. Pracujemy w grupach maksymalnie 8 osobowych. Dzieki takiej kameralności nasza fizjoterapeutka zaopiekuje się Tobą w odpowiedni sposób. To jeden z najbezpieczniejszych wyborów jakich możesz dokonać, jeśli chcesz długo cieszyć się zdrowiem i super sprawnością.

Slow

W naszym nowym studio SLOW ROOM 92′ zaznasz spokoju, ciszy i relaksu. Bez tłumów i presji. To miejsce stworzone z dbałością o każdy szczegół. Poczujesz dobrą energię tego miejsca i zyska nie tylko Twoje ciało, ale również umysł i dusza.

Konsultacja

Jesli jednak potrzebujesz indywidualnego podejścia i potrzebujesz skonsultować swój przypadek- napisz do nas. Umówimy Cię na indywidualne spotkanie z naszą fizjoterapeutką. Ania dostosuje ćwiczenia pod Twoje cene, stan zdrowia i styl życia oraz zaopiekuje się Tobą terapeutycznie.

Zapraszamy

Slow room 92′

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *