Zobacz te METAMORFOZY!
22 czerwca 2022
Dlaczego nie chudnę?
17 października 2022

Wakacyjna rozpusta czy restrykcja?

Wiele osób gubi zbędne kilogramy, rzeźbi sylwetkę i przechodzi na dietę właśnie po to, aby w wakacje cieszyć się SMUKŁĄ SYLWETKĄ.
Świetny wygląd to jedna sprawa, ale ZDROWIE I SUPER KONDYCJA jest równie ważna. Dlatego jako trenerka cieszę się ze wzrostu klienteli w okolicach kwietnia i maja. W tym czasie uczę moich podopiecznych, że

FORMĘ powinniśmy budować NA LATA a nie na jedno lato.

Zatem kiedy już osiągniemy upragniony efekt można porzucić wszystko? Czy jednak odmawiać sobie goferków, pizzy i drinka na wakacjach?

RESTRYKCJA czy hulaj dusza piekła nie ma ;p

Są dwie skrajności…

…rzucasz wszystko, jesz co chcesz, ile chcesz, pijesz piwka i drineczki i całe dnie leżysz na plaży plackiem. Takie podejście to szybka droga nie tylko do powrotu do wagi startowej, ale rownież szansa na efekt jojo. Nadmierne kalorie odłożą się w postaci tłuszczu a brak ruchu tylko spotęguje efekt.

ALBO druga skrajność…trzymasz dietę i ćwiczysz. Odmawiasz sobie gofra, loda, pizzy . Alkohol i dobra zabawa? ABSOLUTNIE! Takie podejście jest tylko na chwilę, ale to tak na prawdę TYKAJĄCA BOMBA! Nie da się non stop żyć w restrykcji, a już na pewno nie na urlopie kiedy wszyscy inni korzystają i dobrze się bawią. W końcu pękniesz i wpadniesz w tą skrajność opisaną jako pierwszą. Efekt już znasz…

Równowaga to klucz do sukcesu

Spróbuj znaleźć balans. Pozwól sobie na gofra, loda, pizzę, frytki i piwo. Pilnuj jedynie ILOŚCI. Zadbaj również o kilka ważnych spraw…

1. Pij Wodę

Woda zapewni Ci świetne samopoczucie, zapobiega odwodnieniu, zatrzymywaniu się wody (obrzęki, opuchnięcia całego ciała). Pijąc wspomagasz pracę jelit a ponad to łagodzisz apetyt- ponieważ woda jest zapychająca.

2.Ruszaj się

Zamiast leżeć całe dnie na plaży zaplanuj wycieczkę rowerową, spływ kajakowy, gimnastykę poranną lub po prostu dłuższy spacer. Nie tylko spalisz zjedzone kalorie, ale również dotlenisz całe ciało i nie stracisz a ZYSKASZ WIĘCEJ ENERGI!

3.Jedz warzywa i owoce

Gdy zamawiasz danie nie zapomnij o porcji warzyw- np surówka do ryby albo zamiast schabowego wybierz czasem sałatkę z kurczakiem. Pizza? Niech będzie pełna warzyw a na górze posypana rukolą. To niewiele a jednak tak wiele tym bardziej, że warzywa są bogate w witaminy i błonnik oraz zawierają wodę- zatem również zapełniają. Masz ochotę na gofra- wybierz zamiast bitej śmietany i polewy po prostu świeże owoce- truskawki, maliny czy borówki. Owoce są słodkie i o wiele mniej kaloryczne niż pozostałe dodatki.

4. Zrelaksuj się

Znajdź chwilę na książkę, spacer do lasu czy na plażę, zdrzemnij się, podziwiaj naturę. Wiele osób wyjeżdża na wakacje, ale głową są wciąż w pracy albo z nosem w telefonie przeglądając setny raz instagram i facebook. Twój organizm nie zregeneruje się w ten sposób.

5. Stosuj zasadę 80/ 20

I właśnie tą zasadą zainspirowała mnie wczoraj podczas webinaru na wyzwaniu “BIKINI LAST MINUTE ONLINE” moja trenerka Aleksandra Kinalska! To zasada, która podsumowuje wszystko co wyżej napisane i jest tą RÓWNOWAGĄ, którą każdy powinien stosować na wakacjach.

80 to…

…zdrowe jedzenie, to warzywa i owoce, to umiar zamiast opychania się, to picie wody… to przede wszystkim zdrowa relacja z jedzeniem. To umiejętność wyboru tego co jest dla nas zdrowe, smaczne i odżywcze zamiast tego co niezdrowe, pozornie smaczne i zapychające.

20 to…

… wszelkie szaleństwa, ochotki… to schłodzone piwko, to goferek, to lód czy zapiekanka.

Najprościej ujmując- odżywiaj się zdrowo. Zadbaj o ruch. Pij wodę. A jednoczeście raz dziennie pozwól sobie na coś niezdrowego. Nie mając wyrzutów sumienia.

W dzisiejszych czasach potrzeba nam wychodzenia po za schematy i restrykcje. Potrzeba nam socjalizowania się z innymi. Potrzeba nam korzystania z życia w sposób lekki i przyjemny.
Ciągły pęd życia, stres, praca, obowiązki domowe po prostu wpedzają nas w błędne koło.

Urlop to czas, w którym powinnaś wrzucic na luz jednoczeście dbając o Siebie jedząc zdrowo, ćwicząc i pijąc wodę.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie pomocny będę wdzięczna za pozostawinie komentarza i udostępnienie posta dalej- być może ktoś z Twoich bliskich umiera na samą myśl o wakacjach w obawie przytycia a ten post otworzy mu oczy 😉

Będę wdzięczna <3

PS. Zdjęcia, które wrzuciłam są z naszego POLSKIEGO tripa 2021. To były wspaniałe wakacje, które pokazały mi jak piękny i pyszny mamy kraj!

Magda
Trening room 92′

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *